<- Назад

Фонд " Відкрита політика", координатор Громадянської платформи з реформування наукової сфери подав пропозиціі до проекту Закону України "Про освіту".

Фонд " Відкрита політика", координатор Громадянської платформи з реформування наукової сфери подав пропозиціі до проекту Закону України "Про освіту".

Розпочато роботу над порівняльною таблицею по проекту "Закону про освіту". Залучені експерти Фонду, директори наукових ліцеїв, мистецьких закладів, представники Міністерства культури, Громадської ради при Міністерстві культури. Перший варіант було представлені на комітетських слуханнях в парламенті 21 травня. Жодна з попередніх ініціатив не була врахована. Варіант проекту закону, що оприлюднили на сайті МОН http://www.mon.gov.ua/usi-novivni/povidomlennya/2015/06/03/mon-oprilyudnilo-proekt-zakonu-%C2%ABpro-osvitu%C2%BB/, на думку багатьох експертів, крок назад.

Відбулися суттєві зміни в порівнянні з текстом, над яким працювали експерти до 21 травня.

1. Вилучили статтю 12, що стосувалася державного нагляду в освіті який чудово корелюється з Законом України «Про державний нагляд» (принаймні вже врегульовані основні моменти, які можна далі було розвивати та вдосконалювати) . Міг бути нарешті порядок і крок вперед, але повернулися назад.

2. У варіанті новому «Розділ 19. ОСОБЛИВІ ВИДИ ОСВІТИ. Стаття A. Освіта для особливо обдарованих дітей»» взагалі ВІДСУТНІЙ. На 21 травня Громадянська платформа пропонувала прибрати термін «обдаровані» як дискримінаційний, і запропонувала редакцію «ОСОБЛИВІ ВИДИ ОСВІТИ. Стаття А. Наукова, мистецька , спортивна освіта»

3. Збільшили мінімальну норму наповненості класу з 5 до 10 учнів. Де -факто це веде до знищення високогірних сіл, місцеві бюджети, яких були і залишаються дотаційними.

Більш грунтовний аналіз - в порівняльній таблиці https://drive.google.com/open?id=0B-TQRGkUHml9TklwNTRQeV9QcUU&authuser=0

Матеріали надіслані в профільний комітет ВРУ, в МОН, в Міністерство культури України,

Інформаційна кампанія до Дня науки на підтримку реформування наукової сфери, системи наукових ліцеїв

Що чекати від реформ у в науковій сфері? Про фестиваль науки, юних науковців, молодь, наукову освіту, реінтеграцію науоквців з Донбасу та Криму. Ми анонсували зелені лабораторії, презентацію наукових ліцеїв під час Фестивалю науки на прес-конференції в агенції "Укрінформ" 14 травня:
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/2053104

Чи не створюєте ви новітню систему нерівного доступу до освіти та до соціальних ліфтів? ...Первинним є духовне виховання, а не фізико-математичне - хіба ні? "Три питання" про освіту до Ірини Жданової на каналі INTV:
http://intvua.com/news/try-pytannya/1431529692--tri-pitannya-pro-osvitu-do-irini-zhdanovoyi-video-.html

Говоримо про науку як інструмент миру. Інформаційна кампанія до Дня науки в Україні: підтримка юних науковців, молодих учених, наукового потенціалу Донбасу на 1 Національному радіо:
http://hromadskeradio.org/2015/05/14/naukoviy-eko-uyikend-yak-forma-privernennya-uvagi-do-problem-osviti-i-nauki-v-ukrayini/

Репортажі з відкриття ІX Фестивалю науки:
ІСТV http://.ictv.ua/ua/index/view-media/id/90620

Відео репортаж на каналі Правдатут:
http://pravdatyt.com/news/277/U_Ki_v_proyshov_H_Vseukra_nskiy_festival_nauki_19994/

Газета "День" http://www.day.kiev.ua/uk/article/den-ukrayiny/nauka-shcho-dyvuye

Фестиваль науки: хімія гончарства й тактичне макраме
Стаття про відкриття ІХ Всеукраїнського фестивалю науки в газеті "Голос України" (№87, 20.05.2015 р.) http://www.golos.com.ua/rus/article/255012

" Урядовий кур'єр" : "На фестивалі науки бажаний гість — інвестор "
http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/na-festivali-nauki-bazhanij-gist-investor/

Підсумки фестивалю науки:

"Фестиваль науки в Україні є. Чи є в Україні наука?" Генеральний директор " Фонду " Відкрита політика" на радіо ЕРА FM , 23 травня 2015р
http://eramedia.com.ua/article/220538-festival_nauki_v_ukran__chi__v_ukran_nauka_/

Додано 2015-05-14 23:41:17