<- Назад

«ШКІЛЬНИЙ ЕТНОФЕСИВАЛЬ»

28 квітня 2010 р. Оргкомітет Міжнародного родинного фестивалю «Як намалювати птаха…» виступили з ініціативою проведення в школах етнофестивалей.

Родинне свято-фестиваль «Великоднє коло» зібрало дітей та батьків, народних майстрів та вчителів з різних навчальних закладів м. Києва та Київської області. Свято розпочали веснянки у виконанні дитячого фольклорного гурту із с. Хотів Києво-Святошинського району. У великоднє коло стали з гуртом «Буття» батьки і діти, вчителі та учні , чиновники і народні майстри , які разом грали в народні ігри. Поруч козацькі забави проводила Школа бойового козацького звичаю «СПАС».

На свято завітали діти, вчителі та батьки із с. Дударків Бориспільського р-ну Київської обл.., які показали свої чудові малюнки, створені з народним майстром, продовжувачем традицій Марії Приймаченко Іваном Приходьком. Разом зі своїми ровесниками з інших шкіл вони малювали на асфальті фантастичних звірів, птахів, сонце, які ніби зійшли з полотен великих майстрів наївного малярства.

У колі майстрів проводили майстер-класи із соломоплетіння (майстер Раїса Павленко), декоративного розпису (майстер Людмила Дворяківська), глиняної іграшки (майстер Зоя Прядко), випікання жайворонків (п. Ганна, гурт «Буття»). Дівчатка вчилися заплітати косички зі стрічками разом з Мирославою Вертюк (музей Івана Гончара). А студенти Київського вищого професійного училища деревообробки вчили охочих різблярству. Одночасно старші школярі та педагог Ірина Одарченко проводили майстер-клас з ляльки-мотанки. На арт-майданчику експонувалися дитячі роботи майстерні живопису Центру родинного дозвілля «Як намалювати птаха…» (керівник – Оксана Денісевич).

Під відкритим небом працював «зелений кінотеатр», де можна було переглянути ролики, створені дитячою телестудією «ПТАХИ» (керівники – Олена Зеленська, Костянтин Синьов).
Учасники свята вирізали витинанки-птахи з Олександром Рудим, на яких писали свої мрії і в кінці свята запустили з кульками в небо під звуки чарівної пісні Ніни Матвієнко «Квітка-душа» .
Гостями свята стали школярі із с. Хотів Києво-Святошинського р-ну , с. Дударків Бориспільського р-ну Київської обл., Економіко-правового ліцею деснянського р-ну м. Києва, студенти Київського вищого професійного училища деревообробки.

Почесним гостем «Великоднього кола» був Іван Гончар, директор Музею Івана Гончара, який привітав учасників фестивалю та вручив подяки дітям-активним учасникам проекту «Великодня писанка». Свято стало підсумком роботи Родинного центру «Як намалювати птаха…». Організатори Центру Оксана Денисевич, Ірина Жданова, Олена Зеленська разом з директором Печерської гімназії № 75 Аллою Ратушною відзначили подарунками дітей, родини, вчителів, які найбільш активно працювали.

Під час свята юні журналісти телестудії «Юнь» та медіа студії «ПТАХИ» робили репортажі, як буде розміщено на сайті «Відкритої політики».

На думку організаторів свята, ініціатива проведення етнографічних фестивалів в школах сприятиме встановленню дружніх стосунків між дітьми з різних міст і шкіл, різних національностей, пробудженню інтересу до традицій власного народу, вихованню почуття національної гідності та формуванню міжкультурного діалогу.

Організатори свята: Оргкомітет Міжнародного родинного фестивалю «Як намалювати птаха…», Печерська гімназія № 75 м. Києва.

Ініціативу проведення шкільних етнофестивалей підтримали ліцеїсти Київського природничо-наукового ліцею № 145 м. Києва!

Шкільний фестиваль «Етно-коло» відбудеться в п’ятницю 21 травня 2010р., початок о 12.00.

В програмі: народні ігри та танці від гурту «Буття», козацькі забави від Братства козацького бойового звичаю «Спас», майстер-класи з ляльки-мотанки, народної глиняної іграшки, соломоплетіння, випікання жайворонків, розпис дзвіночків, глечиків, витинанки, акція «Напиши свою мрію». Працюватиме також медіа-майданчик, де демонструватимуться дитячі відеоролики.

Співпраця Оргкомітету фестивалю «Як намалювати птаха…» з ліцеєм розпочалася в лютому 2010 р. Для ліцеїстів було організовано святкування Колодія в Музеї Івана Гончара. Про цю подію юні журналісти з дитячої медіа студії «Птахи» зняли ролик, який буде презентовано на шкільному фестивалі.

Додано 2010-06-25 21:34:23