<- Назад

«ВЕЛИКОДНЯ ПИСАНКА: КРАСА РОЗМАЇТТЯ»

Проект «Великодня писанка: краса розмаїття» започаткований організаторами Родинного центру «Як намалювати птаха…» у лютому 2010 р.
Під час реалізації проекту «Великодня писанка: краса розмаїття» діти разом з родинами ознайомилися із різноманітністю народної творчості, народними ремеслами, звичаями та обрядами, пов’язаними із святкуванням Великодня в Україні. Проект сприяв також формуванню культури користування новими медіа, поваги до розмаїття.

В рамках проекту відбулися майстер-класи (з писанкарства, великодньої витинанки, виготовлення вербових гілочок) для учнів Печерської гімназії № 75, їх родин а також студентів. Крім того, під час екскурсій в музей Івана Гончара школярі прослухали лекцію, ознайомилися з фондами,після чого підготували медіа презентації, з якими виступили і в музеї , і в школі перед учнями різних класів. А писанкова композиція «Великоднє деревце «Моя перша писанка» здобула перше місце на Всеукраїнському конкурсі великодньої атрибутики та писанок «Ой нумо, нумо, заплетемо шума».

Результатом проекту стало створення Дитячою медіастудією «ПТАХИ» телепрограми «Чудо-деревце», над якою працювали юні журналісти Денисевич Данило, 8р., Жданова Ярина, 11р., Івченко Аліна, 8р., Сагайдак Анастасія, 12 р. та оператори Сашко Вітовський, 11р., Влад Ковальчук, 11р.

Важливою його складовою став медіапроект. Перш ніж розпочати розписувати писанки, школярі ознайомилися із фондами Музею Івана Гончара, прослухали лекцію Юрія Мельничука, опрацювали літературу і підготували презентації, з якими виступили серед учнів різних класів.

Під час проекту юні журналісти з дитячої медіастудії «Птахи» знімали телепрограму, яка також буде представлена на Всеукраїнській конкурс великодньої атрибутики та писанок «Ой нумо, нумо, заплетемо шума» разом з дитячими презентаціями.

Під час реалізації проекту «Великодня писанка: краса розмаїття» діти разом з родинами ознайомилися із різноманітністю народної творчості, народними ремеслами, звичаями та обрядами, пов’язаними із святкуванням Великодня в Україні. Проект сприяв також формуванню культури користування новими медіа, поваги до розмаїття.

Ця ініціатива стала продовженням проекту «З бабусиної скрині: краса розмаїття», розпочатого Оргкомітетом Міжнародного родинного мандрівного фестивалю «Як намалювати птаха…» спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» у вересні 2008 р. В жовтні 2009 р. школярі ознайомилися з фондами музею, попрацювали в бібліотеці та підготували презентації про традиційний костюм регіону, звідки родом їх сім’ї. Згодом разом з батьками вони виготовили солом’яні ляльки, вбравши їх у традиційні народні костюми різних регіонів України.

Над проектом працювали з дітьми:
ПАВЛЕНКО РАЇСА АНАТОЛІЇВНА, майстер із соломоплетіння
ТРИГУБОВА НАТАЛІЯ ПЕТРІВНА, майстер з традиційної глиняної іграшки
ДВОРЯКІВСЬКА ЛЮДМИЛА ЯКІВНА, майстер з декоративного розпису
ЗЕЛЕНСЬКА ОЛЕНА ВІТАЛІЇВНА, Керівник Дитячої медіастудії «ПТАХИ»
СИНЬОВ КОНСТЯНТИН ВІКТОРОВИЧ, викладач Дитячої медіастудії «ПТАХИ»
ЧУЧУК ІРИНА ЮРІЇВНА, вчитель Печерської гімназії № 75
ПЕТРИК ОЛЕНА СТАНІСЛАВІВНА, вчитель Печерської гімназії № 75
РУДИЙ ОЛЕКСАНДР ПИЛИПОВИЧ, , вчитель Печерської гімназії № 75
ДЕНИСЕВИЧ ОКСАНА ПЕТРІВНА, координатор Родинного центру «Як намалювати птаха…»
ЖДАНОВА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА, координатор Родинного центру «Як намалювати птаха…»
ПАЦЕЛЮК ОКСАНА ВІКТОРІВНА, координатор Родинного центру «Як намалювати птаха…»

З дитячими медіапрезентаціями можна ознайомитися на сайті www.acop.com.ua http://acop.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=373%3A-l-r-l-r&catid=23%3A2009-04-22-12-15-32&Itemid=27〈=uk

Додано 2010-06-25 21:33:56